MBA02040C1241BC100
DigiKey Part Number
MBA02040C1241BC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBA02040C1241BC100
Description
RES 1.24K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.24 kOhms ±0.1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)