MAL215055681E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
680 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
MAL215055681E3
DigiKey Part Number
MAL215055681E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL215055681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL TH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
617.5 mA @ 100 Hz
Impedance
66 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Voltage - Rated
16 V
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C