MAL215054332E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
3300 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
MAL215054332E3
DigiKey Part Number
MAL215054332E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL215054332E3
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mfr
Ratings
Ripple Current @ Low Frequency
1.268 A @ 100 Hz
Impedance
29 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Voltage - Rated
10 V
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C