MAL214861681E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
680 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
MAL214861681E3
DigiKey Part Number
MAL214861681E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL214861681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
720 mA @ 100 Hz
Impedance
100 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated
50 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C