MAL214853223E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
22000 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
MAL214853223E3
DigiKey Part Number
MAL214853223E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL214853223E3
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series
Ripple Current @ Low Frequency
2.35 A @ 100 Hz
Impedance
32 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.476" (37.50mm)
Voltage - Rated
6.3 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Package / Case
Radial, Can
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C