MAL214264682E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Chemi-Con
In Stock: 483
Chemi-Con
Nichicon
Nichicon
In Stock: 450
Upgrade
Rubycon
In Stock: 461
Upgrade
Rubycon
In Stock: 305
In Stock: 405
In Stock: 348
6800 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C
MAL214264682E3
DigiKey Part Number
MAL214264682E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL214264682E3
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Polarization
Polar
Series
Applications
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
1.69 A @ 100 Hz
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Voltage - Rated
10 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
2500 Hrs @ 105°C