MAL210483223E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MAL210483223E3 is not available
MAL210483223E3
DigiKey Part Number
MAL210483223E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL210483223E3
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 250V SCREW
Detailed Description
22000 µF 250 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
30.4 A @ 100 Hz
Impedance
5 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.543" Dia (90.00mm)
Voltage - Rated
250 V
Height - Seated (Max)
8.795" (223.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
7mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C