K472J20C0GH63H5H is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Leaded MLCCs for Automotive applications
K472J20C0GH63H5H
DigiKey Part Number
BC3197-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K472J20C0GH63H5H
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)