K390J15C0GH53L2 is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 797
KYOCERA AVX
In Stock: 16
39 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K390J15C0GH53L2
DigiKey Part Number
K390J15C0GH53L2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K390J15C0GH53L2
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K390J15C0GH53L2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)