K332M15X7RF53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
3300 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K332M15X7RF53H5
DigiKey Part Number
K332M15X7RF53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K332M15X7RF53H5
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K332M15X7RF53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)