K332M10X7RH5UL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
3300 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K332M10X7RH5UL2
DigiKey Part Number
K332M10X7RH5UL2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K332M10X7RH5UL2
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K332M10X7RH5UL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)