K332J20C0GK5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 175
KEMET
In Stock: 943
3300 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K332J20C0GK5TL2
DigiKey Part Number
K332J20C0GK5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K332J20C0GK5TL2
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K332J20C0GK5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)