K331K10X7RF5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 23.802
Similar
330 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K331K10X7RF5TL2
DigiKey Part Number
K331K10X7RF5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K331K10X7RF5TL2
Description
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K331K10X7RF5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)