K224M20X7RF5WH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 16.445
Similar
TDK
TDK
In Stock: 500
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.22 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K224M20X7RF5WH5
DigiKey Part Number
K224M20X7RF5WH5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K224M20X7RF5WH5
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K224M20X7RF5WH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)