K221J15C0GL53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
220 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K221J15C0GL53H5
DigiKey Part Number
K221J15C0GL53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K221J15C0GL53H5
Description
CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K221J15C0GL53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)