K220J10C0GH5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 3.530
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 873
KEMET
Murata Electronics
In Stock: 33
Murata Electronics
In Stock: 609
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K220J10C0GH5TL2
DigiKey Part Number
K220J10C0GH5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K220J10C0GH5TL2
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K220J10C0GH5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)