K181K10C0GF5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
180 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K181K10C0GF5TH5
DigiKey Part Number
K181K10C0GF5TH5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K181K10C0GF5TH5
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K181K10C0GF5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)