K181J10C0GF5UL2 is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 242
Murata Electronics
In Stock: 201
Murata Electronics
KYOCERA AVX
In Stock: 827
180 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K181J10C0GF5UL2
DigiKey Part Number
K181J10C0GF5UL2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K181J10C0GF5UL2
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K181J10C0GF5UL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)