K151K15X7RL5UH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
150 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
K151K15X7RL5UH5
DigiKey Part Number
K151K15X7RL5UH5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K151K15X7RL5UH5
Description
CAP CER 150PF 500V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)