K121K15C0GH53L2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
120 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K121K15C0GH53L2
DigiKey Part Number
K121K15C0GH53L2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K121K15C0GH53L2
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K121K15C0GH53L2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)