K120J15C0GF5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Similar
KYOCERA AVX
12 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K120J15C0GF5TH5
DigiKey Part Number
BC1031TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K120J15C0GF5TH5
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K120J15C0GF5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)