K104M15X7RF5TH5 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
In Stock: 2.242
KEMET
Cornell Dubilier Knowles
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K104M15X7RF5TH5
DigiKey Part Number
56-K104M15X7RF5TH5TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-K104M15X7RF5TH5CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K104M15X7RF5TH5
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)