K103K15X7RF5UT2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
KEMET
KEMET
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K103K15X7RF5UT2
DigiKey Part Number
K103K15X7RF5UT2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K103K15X7RF5UT2
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K103K15X7RF5UT2 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)