K102K10X7RH5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 8.717
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K102K10X7RH5TL2
DigiKey Part Number
K102K10X7RH5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K102K10X7RH5TL2
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K102K10X7RH5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)