K101K15C0GH55K2 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 4
KYOCERA AVX
In Stock: 25
TDK
TDK
In Stock: 779
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K101K15C0GH55K2
DigiKey Part Number
K101K15C0GH55K2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K101K15C0GH55K2
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K101K15C0GH55K2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)