F681K33Y5RN63L5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5R Radial, Disc
F681K33Y5RN63L5R
DigiKey Part Number
F681K33Y5RN63L5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F681K33Y5RN63L5R
Description
CAP CER 680PF 1KV Y5R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)