F339X132233KDI2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F339X132233KDI2B0
DigiKey Part Number
F339X132233KDI2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F339X132233KDI2B0
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 800VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V