F1778333M2DBB0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F1778333M2DBB0 is not available
F1778333M2DBB0
DigiKey Part Number
F1778333M2DBB0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1778333M2DBB0
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC RAD
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V