D472K33Y5PH6UL2R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 16.502
Datasheet
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
D472K33Y5PH6UL2R
DigiKey Part Number
D472K33Y5PH6UL2R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D472K33Y5PH6UL2R
Description
CAP CER 4700PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)