D471K20Y5PH6UJ5R
DigiKey Part Number
BC5214CT-ND - Cut Tape (CT)
BC5214TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D471K20Y5PH6UJ5R
Description
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)