D331G47U2JH6UJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 9.766
Datasheet
Parametric Equivalent
330 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
D331G47U2JH6UJ5R
DigiKey Part Number
D331G47U2JH6UJ5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D331G47U2JH6UJ5R
Description
CAP CER 330PF 100V U2J RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)