D222Z20Z5UH6TL2R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
2200 pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
D197-SERIES
D222Z20Z5UH6TL2R
DigiKey Part Number
D222Z20Z5UH6TL2R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D222Z20Z5UH6TL2R
Description
CAP CER 2200PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)