D103Z39Z5VL6CJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF -20%, +80% 500V Ceramic Capacitor Z5V Radial, Disc
D103Z39Z5VL6CJ5R
DigiKey Part Number
D103Z39Z5VL6CJ5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D103Z39Z5VL6CJ5R
Description
CAP CER 10000PF 500V Z5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
D103Z39Z5VL6CJ5R Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)