CCF5531K6FKE36 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CCF5531K6FKE36 |
Description | CCF-55 31.6K 1% T-1 E36 E3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 31.6 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -65°C ~ 165°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.090" Dia x 0.245" L (2.29mm x 6.22mm) |