BFC237125104 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 4.032
Datasheet
0.1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
BFC237125104
DigiKey Part Number
BFC237125104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC237125104
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.300" (7.62mm)
Voltage Rating - AC
63V
Applications
General Purpose
Voltage Rating - DC
100V