BFC237052392 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3900 pF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
BFC237052392
DigiKey Part Number
BFC237052392-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC237052392
Description
CAP FILM 3900PF 5% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage Rating - AC
220V
Applications
Automotive
Voltage Rating - DC
400V