BFC233822334 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1.647
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233822334
DigiKey Part Number
BFC233822334-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233822334
Description
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V