AY2471K29Y5SS63L7
DigiKey Part Number
56-AY2471K29Y5SS63L7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AY2471K29Y5SS63L7
Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL
Detailed Description
470 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5S Radial, Disc
EDA/CAD Models
AY2471K29Y5SS63L7 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)