AY2332M41Y5US63L7
DigiKey Part Number
BC2915-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AY2332M41Y5US63L7
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
AY2332M41Y5US63L7 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)