A470J15C0GL5UAA
DigiKey Part Number
56-A470J15C0GL5UAACT-ND - Cut Tape (CT)
56-A470J15C0GL5UAATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A470J15C0GL5UAA
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±5%