A332K20X7RL5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Axial
A332K20X7RL5TAA
DigiKey Part Number
A332K20X7RL5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A332K20X7RL5TAA
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A332K20X7RL5TAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%