A151K15C0GL5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
150 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A151K15C0GL5TAA
DigiKey Part Number
A151K15C0GL5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A151K15C0GL5TAA
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A151K15C0GL5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%