A104M15X7RF5TAA
DigiKey Part Number
BC5250TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC5250CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A104M15X7RF5TAA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±20%