A103M15X7RF5TAA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 63.461
Datasheet
Upgrade
In Stock: 500
Datasheet
In Stock: 29.090
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
A103M15X7RF5TAA
DigiKey Part Number
56-A103M15X7RF5TAATR-ND - Tape & Reel (TR)
56-A103M15X7RF5TAACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A103M15X7RF5TAA
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R AXIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±20%