A103K15X7RF5UAA
DigiKey Part Number
56-A103K15X7RF5UAACT-ND - Cut Tape (CT)
56-A103K15X7RF5UAATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A103K15X7RF5UAA
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R AXIAL
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%