A103K15X7RF5UAA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | A103K15X7RF5UAA |
Description | CAP CER 10000PF 50V X7R AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) |
Tolerance ±10% | Lead Style Straight |