A101J15C0GH5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
Similar
KYOCERA AVX
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A101J15C0GH5UAA
DigiKey Part Number
A101J15C0GH5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A101J15C0GH5UAA
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A101J15C0GH5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±5%