715C50KTD17M5
DigiKey Part Number
BC5285-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C50KTD17M5
Description
CAP CER 1700PF 50KV N4700 DISK
Detailed Description
1700 pF ±20% 50000V (50kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
2.362" Dia x 1.378" L (60.00mm x 35.00mm)