715C30DKT50
DigiKey Part Number
BC2742-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C30DKT50
Description
CAP CER 500PF 30KV N4700 DISK
Detailed Description
500 pF -20%, +80% 30000V (30kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
715C30DKT50 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
1.051" Dia x 1.358" L (26.70mm x 34.50mm)