TA-40.000MBD-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TA-40.000MBD-T |
Description | MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TA-40.000MBD-T Models |
Category | Output CMOS |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±25ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Obsolete | Current - Supply (Max) 25mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |